PROFESYONEL BİLİŞSEL KOÇLUK SERTİFİKA PROGRAMI 29 KASIM'DA BAŞLIYOR!

2021- 2022 YENİ SEZON

 

HİBRİT EĞİTİMLER BAŞLADI!

 

ONLINE + YÜZYÜZE (Seçmeli)

29 KASIM - 17 ARALIK

 

İngiltere merkezli uluslararası bir koçluk derneği olan Association for Coaching tarafından akredite edilmiş bir okul olan, EREN COACHING ACADEMY; NİŞANTAŞI ÜNİVERSİTESİ SEM birliktelğinde, eğitim sonunda mezunlarına, mesleki gelişim ve kariyer yolculuklarında tam destek vermektedir.

 

29 KASIM - 3 ARALIK: İÇERİK VE UYGULAMA- ONLINE

20.00 - 23.00

4 VE 5 ARALIK: SEÇMELİ OLARAK UYGULAMA -YÜZYÜZE

11.00 - 17.00

6 ARALIK - 10 ARALIK: İÇERİK VE UYGULAMA- ONLINE

20.00 - 23.00

11 VE 12 ARALIK: SEÇMELİ OLARAK UYGULAMA- YÜZYÜZE

11.00 - 17.00

13 ARALIK -17 ARALIK: İÇERİK-UYGULAMA-MENTORLUK VE SÜPERVİZYON HİZMETİ-

ONLINE - 20.00 - 23.00

 

 

Bilişsel Koçluk Modeli, bilişsele dayalı, danışanın farkındalığını hedefleyen liderlik sürecidir.

Bilişsel Koçluk Nedir?

Biliş: Neyi fark ettiğimi biliyor ve bunu bilgiye dönüştürüyorum. Diğer bir deyişle, fark ettiğim her neyse artık o bana ait bir bilgi.

Bilişsel; bir ruhbilim terimidir.

Algı (farklı duyularımız aracılığı ile) yoluyla bilgiyi işleme kabiliyeti ve farkında olmaktır.

Latince Kökeni cognoscere sözcüğünden gelir. Anlamı bilmektir. Bilişsellikten bahsettiğimizde, genellikle bilgiyle alakalı her şeye gönderme yapabiliriz.

 

Diğer bir deyişle, öğrenme ve tecrübe yoluyla edindiğimiz bilgilerin toplamıdır ki; bu bilgiler, kişi tarafından fark edildiğinde bilinç seviyesine ulaşır.

Tüm bu sürece bilişsel süreç deriz.

Bilişsel Koçluk; Koç ile danışanı arasında geçen; bilişsele dayalı, danışanın farkındalığını hedefleyen liderlik sürecidir.

 

Neden Bilişsel Koçluk?

Herhangi bir sorun ya da durum içinde olduğunu düşünen danışanın; bilişsel sürecinde farkındalığını oluşturarak, kendi sorununa yine kendi çözümünü bulması sağlanır.

Bu yolla, içindeki gücü ve çözümü keşfeden danışan, artık bilişsel farkındalığını eyleme taşır ve değişimle birlikte dönüşümünü gerçekleştirir.

 

Programın Amacı

Dünyada ve Türkiye'de hızla yayılan Koçluk mesleğini bir kariyer başlangıcı olarak düşünüyorsanız; "Bilişsel Koçluk" sertifika programı sizin için doğru bir adımdır. Kişisel Gelişim, artık tüm dünyada bir sektördür. Bu sektörde ayrışmanın tek yolu ise; konusunda uzmanlaşmış bir eğitmenle, profesyonelleşmiş kurumlar tarafından onaylanmış metodolojik bir eğitimi kendi uzmanlığınız haline getirmektir.

 

Hedef Kitle

Kişisel gelişim sektöründe her alanda koçluk hizmeti vermeyi hedefleyenler

Koçluğu bir meslek olarak yaşamak isteyenler.

Koçluk seanslarında profesyonelleşmek isteyenler.

Danışanlarına bütünsel çözüm sunmayı amaçlayanlar

Kişisel gelişim sektöründe ayrışmak isteyenler

Kişisel gelişimde başarıyı hedefleyenler

 

Katılımcılara Kazanımları

*Danışanlarınıza hayatın her türlü alanında koçluk yapabileceksiniz.

*Yaşam koçluğu, yönetici koçluğu, kariyer koçluğu ve ebeveyn koçluğu gibi birçok konuda bireysel koçluk hizmeti verebileceksiniz.

*Koçluk destekli danışmanlıklar yapabileceksiniz. Koçluk tekniklerini kendinize ve başkalarına uygulayabilme yetisine sahip olabileceksiniz.

*Bireysel ve kurumsal alanda koçluk bilgilerini içeren, içerik eğitimleri verebileceksiniz.

*Association for Coaching onaylı bir eğitim alarak; üniversite sertifikanızın yanında, uluslararası onaylı bir sertifikaya daha sahip olacaksınız.

*Ulusal Mesleki Yeterlilik ve etik kurallarına göre düzenlenen eğitim sayesinde, danışmanlık iş kolu başlığında ticari sicilde yer alarak, koçluk danışmanlık iş kolunda ticari hayatta da var olabileceksiniz.

 

Sınıf içi eğitim ve uygulama: 60 Saat

Saha dışı uygulama: 15 Saat

Mentorluk hizmeti: 20 saat

Süpervizör desteği 5 saat

 

Toplam: 100 Saat Eğitim boyunca, her ders günü sonunda bir sonraki haftaya hazır edilmek üzere, o hafta işlenen konuyla ilgili yazılı ve ses kaydı içeren ödevler verilir.

 

Eğitim sonunda sözlü, yazılı ve uygulama sınavı vardır. Sınav ortalamaları en az 80 puan olmalıdır. Ortalamayı tutturamayan öğrenciler, bir sonraki eğitime ücretsiz katılabilirler. Ödevler ve sınavlar; eğitmen tarafından puanlandırıldıktan sonra, üniversiteye raporlanacaktır.

 

EĞİTİM SONUNDA

*Katılımcılarımız, 100 saatlik programı tamamladıklarında ve sınavlardan 80 ortalama ile geçtikten sonra, programı başarıyla tamamlamış olurlar.

*Program bitiminde üniversitemiz tarafından kendilerine;

-Nişantaşı Üniversitesi ve Nişantaşı SEM logolu ve ıslak imzalı " Profesyonel Bilişsel Koçluk" sertifikası verilir. Sertifika, e-devlet' te sorgulanabilirdir.

- Assocation for Coaching tarafından "Professsional Cognitive Coaching" içeriği onaylanmış AACT seviyesinde Eren Coaching Akademy tarafından AACT logo baskılı ıslak imzalı sertifikası verilir.

AC sertifikasyonu 75 saat süren eğitim tamamlandığında gerçekleşen uygulama sınavı soncunda verilir.

Nişantaşı Üniversitesi tarafından verilen sertifika tek başına, akredite koçluk eğitimi aldığınızı göstermez. Bu sertifikanın Eren Coaching Academy sertifikası ile birlikte kullanılması gerekmektedir.

*AC (Association for Coaching) tarafından AACT seviyesinde akredite edilmiş Profesyonel Koçluk programını tamamlamış katılımcılarımız, Uluslararası düzeyde akredite edilmiş bir eğitim almış olurlar.

*Programı başarıyla tamamlayan katılımcılarımız, bireysel olarak koçluk mesleğinde kendilerini ileriye taşımak istiyorlarsa, aldıkları AC akredite eğitimin üstüne AC akredite koçu olmak için, Assocation for Coaching ile süreçlerine devam edebilirler.

https://www.associationforcoaching.com/page/CADetails

 

 

AC Türkiye bu konuda katılımcılarımıza oldukça geniş imkanlar ve kolaylıklar sağlamaktadır. Eğitiminizi almaya başladığınız tarihten itibaren AC üyeliğinizi başlatabilir ve bunu Türkiye AC' nin sağladığı kolaylıklarla elde edebilirsiniz.

 

Turkey Coordinator

turkeycoordinator@associationforcoaching.com

Katılımcı, eğitim süresince toplam 15 saat ses ya da görüntü kaydı alınmış, koçluk görüşmelerini, Eren Coaching Academy aracılığı ile üniversite yetkili birime sunmalıdır.

 

Eğitim Ücreti: 5.250 TL +KDV (Tüm Kredi Kartlarına Taksit Fırsatı)

Kontenjan 10 kişi ile sınırlıdır.

 

Başvuru- Eğitmen: Ayşe Burcu Eren / 0532 054 48 99

 


Paylaş: