TİYATRO OYUNU- OYUNCU

Yazan-Yöneten:Yeşim Özsoy Gülan

Oyuncular:Batur Belirdi,Ayşe Burcu Eren , Tülin Özen

 

www.galataperform.com

 

 

Ve Diğer Şeyler Topluluğu"; geçtiğimiz sezon yoğun ilgi gören "3. Evren" adlı tiyatro oyununu, yeni sezonda da sanatseverlerle buluşturuyor! Topluluğun alışılmışın dışında bir sahneleme tekniğiyle sunduğu oyun,

"Üçüncü Evren'in Umudu" adında gerçeküstü bir süpermarkette geçen "3. Evren" adlı oyun; bir zamanlar çarşaflı olan ama şimdilerde göbek dansçısı olarak çalışan Aylin'in, çok zengin ama aşırı derecede çevreci Serine'nin ve eski komünist yeni kapitalist Devrim'in, süpermarkette üçüncü evreni arayışlarını aktarıyor.

 

"Ve Diğer Şeyler Topluluğu"; "3. Evren" adlı tiyatro oyununu karşılıklı iki alana yerleştirilen seyircilerin ortasında sergilerken, oyunda video aracılığıyla görüntüleme tekniklerinden de yararlanıyor. Oyun sırasında kullanılan video, sahnede yer alan özel perdeler aracılığıyla mekân belirleyici olarak kullanılırken, aynı zamanda oyuncularla interaktif bir ilişki kuruyor. Aslında "non-place" olan (hiçbir yerde geçen) oyun; imajlar aracılığıyla oyun boyunca yeniden yaratılıyor.

 

Kültür Bakanlığı'nın desteğiyle sahnelenen "3. Evren"de; geçtiğimiz sezon olduğu gibi bu sezon da, Batur Belirdi ve Ayşe Burcu Eren ile birlikte Altın Portakal En İyi Kadın Oyuncu ödülüne sahip Tülin Özen rol alıyor.