1971 İstanbul doğumludur. Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler'de okudu. Müjdat Gezen Sanat Merkezi, Şahika Tekand Stüdyo Oyuncuları  ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi  Şehir Tiyatroları'ndan Oyunculuk ve Modern Dans eğitimleri aldı ve temsillerde oyunculuk yaptı.

 

İnsan varlığı ile çalışmaya, önce tasavvuf yolu, sonrasında da sufilik ile başladı...

 

Tiyatro Eğitimleri boyunca; Yaratıcı Drama ve Psikodrama teknik ve oyunlarını kullanarak, insanın yaratıcı gücünü ve psikolojik açılımlarını fark etmeye başladı.

 

Tiyatro Oyunculuğu konusunda uzmanlaştığında; eğitmenlik ve yönetmenlik yolculuğunda bu teknik ve oyunları kullanmaya başladı. 

 

Koçluk Eğitimleri ICF ( International Coaching Federation tarafından onaylanmış bir okul olan Livcon Learning Academy'den; Certified Coach, Professional Certified Coach, Master Certified Coaching Sertifika Programlarını tamamladı.

 

T.C Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı destekli, Mesleki Yeterlilik kurulunca onanmış, 102 nolu, uluslararası meslek belgeli koçtur.

 

NLP Practitioner, NLP Master Practitioner sertifika programlarını tamamladı.

NLP Practitioner Sertifikasyonu; Society of NLP- Richard Bandler tarafından Onandı...

 

Hipnoz Practitioner ve Hipnoz Master Sertifika Programını tamamladı.

 

Quantum Practitioner ve Quantum Aktivist Sertifika Programını tamamladı.

Erl - Morrell Stinson and thanks to Dr.Stephen Wolinsky 

 

 

Trainer's Training ve Professional Trainer's Training alarak, Master Trainer Sertifika Programını tamamladı.

 

Lightarian Enstitüsü Onaylı "Lightarian Melek Bağlantıları (Angelinks)" uygulayıcısı ve yürütücüsüdür.

 

 

Psikologlar ve Psikiyatristler derneği aracılığı ile, ST Clement Üniversitesi onaylı "Temel Psikoloji" eğitimini aldı.

 

Lightarian Institute - Angelinks (Melek Bağlantıları) uygulayıcısı ve öğreticisidir.

 

Kendisi aynı zamanda Usui Reıkı 1 ve Usui Reıkı 2, Kundalini Reiki 1 ve Reiki 2 uygulayıcısıdır. 

 

Kudreti Nefes Akademisi - I.seviye Nefes Koçluğu Eğitimi aldı. 

 

Bir çok davranışsal psikoloji, bilişsel psikoloji, hipnoz ve bilinçaltı dönüşüm çalışmaları ile, yaratıcı drama, beden oyuculuğu ve postmodern tiyatro ile ilgili seminerlere ve workshoplara katıldı.

 

1996 yılından bu yana; İstanbul'da, M.E.B bağlı okullarda, Akademi İstanbul, Ekol Drama sanat okullarında; Oyunculuk, Diksiyon, Psiko-Drama ve Yaratıcı Drama dallarında eğitmenlik yaptı. Halen oyuncularla bireysel olarak çalışıyor ve gruplarla oyunculuk atölyeleri gerçekleştiriyor.

 

İstanbul Şehir Tiyatrosundan ayrıldıktan sonra; TV Drama ve Sinema Filmlerinde dublaj; Galata Perform, Oyuncular Tiyatro Grubu ve Garaj İstanbul gibi özel tiyatrolarda, TV Dramaları'nda oyunculuk ve yardımcı yönetmenlik yaptı. Kendi kurduğu tiyatrosunda ve özel projelerde çocuk ve büyük oyunları yönetti. Yönetmenlik ve oyunculuk alanında çalışmaları devam ediyor. 2011-2012 toplumsal projesi olan "Sel" adlı oyunun yönetmenidir.

 

2015 -2018 yılları arasında, kurmuş olduğu "KUPA Kişisel Gelişim ve Drama Merkezi"nde, bireysel danışmanlık ve eğitmenliğe devam etti.

 

2012 yılından bu yana, Koçluk Merkezleri, Kişisel Gelişim Merkezleri ve Kadir Has Üniversitesi, Kent Üniversitesi, Nişantaşı Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezleri ve Sürekli Eğitim Merkezleri'nde, Kişisel Gelişim Sertifika Programları'nda ortak projeler yürütmektedir.

 

2013-2018 Kadir Has Üniversitesi- Yaşam Boyu Eğitim Merkezi- Koçluk Programları Program Koordinatörlüğü yapmıştır.

 

Kendisinin oluşturmuş olduğu, Bilişsel Koçluk'ta T diyagramı ve metodolojisi ile Profesyonel Koçluk programı, Asocation for Coaching tarafından akredite edilmiştir. Assocation For Coaching Türkiye Koçluk Okulları arasında Eren Coaching Academy olarak yer almaktadır.

 

Halen, Nişantaşı Üniversitesi'nde, Metodolojisini kendisinin oluşturduğu, Uluslararası Akredite Ödüllü, "Profesyonel Bilişsel Koçluk Sertifika Programı"nı yürütmektedir.

 

Bununla birlikte, Nişantaşı Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi bünyesinde; Master Bilişsel Koçluk, NLP Koçluğu (NLP Practitioner), NLP Master Practitioner, Mindfulness, Kişisel Gelişimciler için Yaratıcı Drama, Etkili sunum Teknikleri ve Eğitimci'nin Eğitimi sertifika programlarını yürütmektedir.

 

Kendi projesi olan, Eğitmen Koç ve NLP Eğitmenliği programları ile, 2020 yılından itbaren kendi ekip eğitmenlerini yetiştirmektedir.

 

İstanbul Kent Üniversitesi'nde, "Profesyonel Sağlıklı Yaşam Koçluğu Sertifika Programı" nı yürütmüştür.

 

House of Houman ve Motivacraft işbirliği ile düzenlenen; Türkiye'de 200 ün üstünde Profesyonel Koç'un katıldığı Fark Yaratan Koçlar Yarışmasında 3.lük ödülünü almıştır.

 

Yine House of Houman ve Mentornity işbirliği ile düzenlenen Hızlandıran Koçluk programında Gönüllü Koçluk Projesini başarıyla tamamlamıştır.

 

TISK (Türkiye İşveren Sendikaları) WTECH (Teknolojide Kadın Derneği) işbirliği ve Avrupa İmar Kalkınma Bankası EBRD desteği ile gerçekleşen Genç Dönüşüm Projesinde gençlere; Assocation for Coaching Türkiye'den seçilen 20 Koç ile birlikte, gönüllü koçluk desteği vermektedir. 

 

Step Up Koçları projesinde, Hasan Faydası Çok Eğitim Vakfı İnci Köprüsü Programındaki genç kadın mühendislere,  House of Houman ve Kurşunkalem Eğitim Koçluk Danışmanlık işbirliği ile gönüllü koçluk hizmeti sağlamaktadır.

 

Bireysel görüşmelerini ve toplantılarını yürüttüğü, Fenerbahçe'deki ofisinin yanında, birlikte çalışmış olduğu çözüm ortakları olan eğitim şirketleri ile, kurumsal seminerler ve workshoplar düzenlemektedir.

 

Kurumlar için Seminerler: Etkili Sunum Teknikleri, Etkili İletişim Stratejileri, Satış Koçluğu, Stresime değil, İşime Odaklıyım, Yaratıcı Drama Atölyeleri, Takım Olma Oyunları, Kişisel Yaşam Becerileri, Kurumlar için Zaman Yönetimi, İşletmelerde NLP Kullanımı 

 

Kişisel Gelişim Profesyonelleri için: Lider Koç'un Girişimcilik Rehberi, Kendi Yaşamının Danışmanı olmak, Kariyer ve Nasıl?, Koçlukta Sınırlar ve Çerçeveler

 

Açık Seminerler: Yaratıcı Drama Atöyeleri, Etkili İletişim, Hıdrellez, Kuantum ile Aile Soyaağacı Çalışması, Kuantumla Yeni bir Yaşama Evet, Zamanımı, Paramı ve İlişkilerimi Nasıl Yönetebilirim?, Bolluk bereket Semineri, Etkili İletişim Startejileri

 

 

SES-BİR, TODER ve OYUNCULAR SENDİKASI asil üyesi;  UZMAN KOÇLAR DERNEĞİ  ve ASSOCIATION FOR COACHING bireysel ve (AACT) AKREDİTE OKUL üyeliği. ICF GLOBAL bireysel üyesidir.

 

İngilizce Özgeçmiş için:

https://www.credly.com/users/ayseburcueren