Çekirgeler

Funda İşçimen

Uzun zaman boyunca  aynı soruyu sordum kendime , sadece kendim için  ve kendim olarak ne yapabilirim diye ..

Ama bir sabah kalktım ve aslında bu soru doğrultusunda hiç birşey yapmadığımı anladım.

 

Beni engelleyen neydi ? 18 senedir aynı kurumsal hayat içinde  , her gün ve aksamadan aynı döngüde yaşamak.

Bu kutunun dışına çıkmalıydım . Ve evet biliyordum , gerçek bir yol göstericiye ihtiyacım vardı.

 

Okuduğum yüzlerce kitap , başka öğretilerin dışında beni profesyonel olarak destekleyecek , ama bunun diğerlerinden ayıran ruhsal tarafı da  ön planda olan bir eğitime ihtiyacım vardı . Araştırdım ve Profesyonel Bilişsel Koçluk  Eğitiminin  tam bana göre olduğunu anladım..

 

Ayşe Burcu Eren bana göre bir markadır . Onun yolunda olmak , izinde adımları saymak  gurur verici. Sadece Eğitmen tarafı değil , dostluğu , anlayışı , tiyatrocu kimliği sizi alır götürür.

 

Bazı anlarda  eğitim sırasında  seansı öyle bir oyun gibi olarak sergiler ki , hangisi gerçek , hangisi değil asla bilemezsiniz .

Bir çekirgenin üç kereden fazla zıplayabileceğini ve herşeyin mümkün olabileceğini ondan öğrendim.

 

Her ders benim için sanki birer koçluk seansı gibi açılımlar yarattı , farkındalığım arttı, kendime olan inancım yoğun bir şekilde hayat buldu  , gerçek ben ile neler yapabileceğimi  anladım. Hep soruyorum kendime Nasıl Bu Kadar Şanslı Oldum?

Sürekli Eğitim, Sonsuza kadar Çekirge

 

Sevgiler 

Funda İşçimen 

 

Koray Çalışkan - Müzisyen

Sevgili Ayşe hocamla geçirdiğim keyifli zamanlarda hedeflerime  giden yolda bana  desteğini verdiği yoluma ışık tuttuğu için, sevgini enerjisini eksik etmediği için minnettarım.

 

Samimi sevgi dolu duruşunuzla bile yanınızda mutlu olmamak elde değil. Müzik hayatıma giden yolda sizinle birlikte ilerlediğim için çok şanslıyım kilitli olan kapılarımı açtığınız için karanlığımı aydınlattığınız için size teşekkür ederim Ayşe hocam.    

Canan Yıldıran
Akademisyen

Bir sabah uyandığımda diye söze başlamayacağım.

Ben koçluk eğitimi almak istiyordum, koçluk yapabilmekten daha çok bir akademisyen olarak koçluk ve eğitim kavramlarını bir arada dinlemek ve öğrenmek, aslında fazlaca merak duygum var idi.

 

Gün geçtikçe fazlasıyla yıpranan bir kavram haline gelse de -Koçluk- eğer eğitmeninizi, koçunuzu, öğreticinizi, yolunuzdaki fenerinizi iyi seçerseniz, kesinlikle almanız gereken bir eğitim olduğunu belirtmeliyim.

 

Ayşe Burcu hocam, ismini yazarken bile pozitif enerji ile doluyorum.

 

İlk gün ofisine gittiğimde ilk karşılaşmamız karşılıklı "gülümseme" ile başlamıştı (dün gibi).

 

Eğitim boyunca Ayşe Burcu hocam eşliğinde diğer eğitmen hocalarla birlikte hem teorik hem pratik çok yoğun bir eğitime tabi olduk. Teorik bilginin aktarımını her türlü öğrenme araçları eşliğinde, uygulama bölümünde ise kendilerini bizlerin pratik yapabilmemiz için canla kendilerini verdiklerini göreceksiniz.

 

Ve tabi ki uygulama ödevleri bolca. Ofisteki yaşam mı? Eğitim ortamı mı? Salonunuzdasınız, mutfağınızdasınız üstüne bir de eğitim alıyorsunuz.

 

Gönlü ve ruhu bol olan sayın hocam, "iyi ki" diyorum. 

 

Ahmet Erkunt Bilir
Maden Mühendisi

Sizden aldığım NLP sertifika programı; hayatıma kattıkları ve kazandırdığı farklı bakış açısı ile;  iyi ki dediğim eğitimlerden biri oldu.


Çok aktif olarak kullanmasam da ilerisi için ön görümü değiştirdi.


Özverili ve sıcak bir eğitim ortamı için de ayrıca teşekkür ederim.    

Ümran Bülbül
Kişisel Gelişim Profesyoneli

Bu yazımı; sevgisini tam yüreğimde hissettiğim hocam Ayşe Burcu Eren için yazıyorum. Siz benim için gece yıldız, gündüz güneş olup, yolumu aydınlatan, içimi ısıtan oldunuz. 

Bana öğrettiğiniz her bilgiyi, paylaştığınız her duyguyu kendime rehber edindim. Kendim hakkımda benim bile bilmediğim, çok derinlere hapsettiğim olumlu olumsuz duygularımı çıkarıp, onlarla barışıp, inan olarak nasıl mutlu yaşanır gösterdiniz ve göstermeye de devam ediyorsunuz. 

Hayattaki en büyük şansım sizinle yollaımızın kesişmesidir.

Bütün ömrünüzü mutlu yaşayın. Benim için dünyanın en güzel kadınısınız. aklınızla bedeninizle ruhunuzla...

ÜM'ce...

 

Zeynep İzbulan
Kişisel Gelişim Profesyoneli

 

Koçluk eğitimi ve bireysel görüşmeler sonrasında, yaşantıma nasıl yön vermem gerektiğini fark ettim. Farkındalık seviyesi yükselmeye başladığında, hep yolcu olduğunuzu ve hayatınızın yönetimini bugüne kadar kimlere ya da hangi düşüncelere kaptırdıysanız, tekrar geri alıp yolculuğunuza devam ediyorsunuz.

Bu eğitimler bende bunu fark etmemi sağladı. Bunu anlamama destek olan Ayşe Hocam'a teşekkür ederim.

 

Selenay Eda Ayaz
Dietisyen

2018 yılında Kadir Has Üniversitesinde Yaşam Koçluğu eğitimiyle tanıştım Ayşe Hocamla. Sevgi dolu, sıcak ve işinde gerçekten iyi biridir.

 

Yaşam Koçluğu eğitiminin dışında kendisinden özel seanslarda aldım. Hayatıma yaptığı dokunuşlarla kendimi fark etmemi ve değişmemi sağladı. 

Eğitime katılmaktaki amacım ise kendimi daha donanımlı hale getirerek mesleğimde danışanlarıma daha faydalı olmaktı.

 

Bir diyetisyen olarak karşımdaki kişiyi sadece bedeniyle düşünürsem bulduğum çözümün kalıcı olamayacağını düşünenlerdenim.

 

Profesyonel Yaşam Koçluğu eğitimi sayesinde kişileri daha iyi analiz edebiliyor ve  bozulmuş beslenme davranışlarının altında yatan asıl sebebi bulabiliyorum. Mesleğimle yaşam koçluğunu birleştirerek kalıcı çözümler elde ediyorum. 

 

İyi ki Yaşam Koçluğu eğitimi almış, ve iyiki Ayşe Burcu Eren'i tanımışım.

 

Nil Keskin Keleş
PositiVoman -Kadınlık kademisi

Ayşe Hocadan aldığım tüm eğitimler hem keyifli hemde vizyon verici oldu bana.Bir eğitmen, konuşmacı sürekli bunların faydasını görüyorum, kullanıyorum.Samimi, net, esprili tarzını da çok beğeniyorum.     

Yeşim Tijen
HT HAYAT

Sevgili Ayse hanım  sizi tanımak ve derslerinize girmiş olmak inanılmaz güzel bir deneyimdi.En kısa zamanda diğer eğitimlerinizde bulunmak için sabirsizlanıyorum.
Sevgiler...

Ozlem Baysaling

Ayşe Burcu hocamdan Profesyonel Koçluk ve NLP eğitimlerini aldım. Beni bu süreçte en çok etkileyen Ayşe hocanın profesyonelligi ve işine olan sevgisiydi.
Beklentimin çok üzerinde bir eğitim aldım. Özverisi,sabrı,içtenliği ve hayatıma kattığı değerler için çok teşekkür ederim.