Koçluk T si başladı. Seansı çerçveledikten sonra, ön görüşmemizden bu yana kendisine konu başlığının hala aynı olup olmadığı soruldu.

 

Konu başlığı hala aynı. İşçileri ile duygusal bağ kurması üstüne güçlü sorularla ve kendisine yansıtma adımlarıyla "Tüm çalışanlarını ailesinin bir ferdi gibi gördüğü" farkındalığı ortaya çıktı. Bu farkındalıkla aslında ailesine de neredeyse hiç bir konuda hayır diyemediğini ve hayatını onların yönettiği söylemlerinden sonra, bu durumun kendisini nereye getirdiği ile ilgili gei bildirimler ve meydan okumalar yapıldı. 

 

Eylem adımlarını kendisi belirleyen danışan bugün neden hayır demekte bu kadar zorluk çektiğini ve hayatında bu durumun yansımalarının gelecekteki vizyonunu nasıl etkileyeceği ile ilgili farkındalıklarını geçmişteki başarılarına ve o zamanki duygularına bağladı. Böyle olunca, geçmişteki başarılı anılar, bugüne ışık tuttu.

 

Taahhüt olarak kendisinden ilk bebek adımı ile ilgili eylem bekleniyor. Şiket olağı olan dayısıyla konuşacak ve bu görevin sadece onun değil, dayısının da bu görevi üstlenmesi gerektiğini söyleyecek.

 


Paylaş: