Sen sadece üstüne düşeni hatırla!..

Ben gülerken, keyfini çıkaralım, şu anı yaşayalım, strese, gerginliğe gerek yok, düşüncelerine değil, kalbine odaklan, orası huzurun keyfin, sevginin olduğu yerdir derken; aslında şunu söylüyorum:


🍁Tıpkı senin gibi ben de şu günlerde endişeliyim, önümü görmekte zorlanıyorum. Alışkanlıklarımı yeni baştan inşa etmeye çalışırken zorlanıyorum. Ve içsel dengemi oturtmaya çalışıyorum.
🍁Senin ne hissettiğini anlayamam. Her can farklı, bunu biliyorum elbet!
🍁Yol diyorum sadece, sevgi yolu.
Bugünlerde düşüncelerinden, egonun tuzaklarından çok, kendini kalbinde tutmaya çalış. Hatta tek çaban bu olsun. Sevgide kal, bunun için kendini daha çok gözlemle.
🍁Evinde yaşadığın insanlarla iletişim kurarken, bu yolda kalmak için gerçekten çaba göster.
🍁Yazımın başını hatırla! Nasıl ben de senin gibi karmaşık duygu ve düşünceler içindeysem ve dengede kalmaya çabalıyorsam, yanındaki insanlar da aynı durumdalar. Herkes mücadele içinde...
🍁Şimdi lütfen, yalnız olmadığını bir kez daha kendine hatırlat!.. Bu süreç, her yürekte farklı cereyan ediyor.
🍁Zaman değişti, mekanlar değişti, devran dönüşerek ve bizi zorlayarak dönüyor. Hepimiz tabii ki zorlanıyoruz.
🍁Eski ego tavrının, zihninin alışık olduğu düşünce kalıplarının artık sana bir faydası olmadığını sen de fark etmeye başladın.
🍁Şimdi kalpte olabilmeyi, orada kalabilmeyi öğreniyorsun. Yaşam sana bunu öğretiyor. Çıkış yolu burada... Burası sevgi yolu...
🍁Evet, güleceksin, evet keyifli olacaksın, evet sevgi dili kullanacaksın, evet egon devreye girdiğinde, huzura yönelmeyi öğreneceksin. Evet sadece kendini değil, aileni de, kardeşini de, komşunu da, arkadaşını da, bir diğerini de düşüneceksin. Çıkış yolu bu!
🍁En güzeli bu yolculukta birlikteyiz. Hep beraberiz. Zihnin hala seni tek kılmaya çalışıp, ayrılık bilincinde tutmaya çalışsa da, egon bütün duvarlarını, endişe de, mutsuzlukta, kaygı da tutmak için dirense de, kalbin yolundan gitmenin yolunu birlikte bulacağız.


🍁Sen sadece üstüne düşeni hatırla!.. Ne zaman huzursuz, mutsuz ya da olumsuz duyguda olduğunu fark edersen, hemen zihninin sana oyun oynadığını, asıl gerçeğin, seni aydınlıklara çıkaracak tek yolun olduğunu hatırla!..
Seni seviyorum.
Ayşe Burcu Eren


Paylaş: